استخدام خدمتکار منزل خانم در تهران ( خدمتکار منزل آقا قابل اعتماد ✔ )

تمام خدمات امور منزل خود را به تیم حرفه ای ما بسپارید

درخواست تلفنی:
02144831500
02144831700
خدمتکار منزل

قرار داد خدمتکار منزل در تهران شامل چه سرویس هایی می باشد؟

بصورت کلی قرار داد استخدام خدمتکار منزل بستگی به نوع قرارداد و خواست مشتری دارد و می تواند خدمات متفاوتی را شامل شود اما به صورت کلی یک نیروی انجام امور منزل وظایفی چون موارد زیر را دارد :

تهیه غذا

یکی از وظایف خدمتکار آن است که تهیه غذا برای افراد خانواده را مطابق با سلیقه و نیازهای آنها انجام دهد. اگر شخصی در خانواده رژیم غذایی خاصی داشته باشد نیز برای او مطابق با  رژیمی که دارد غذا تهیه می شود.

خدمات امور منزل 

اموری مانند خرید و تهیه وسایل مورد نیاز منزل یا همچنین گردگیری و تمیز کردن خانه در قرارداد خدمتکار خانه نوشته می شود. بدین ترتیب یکی از وظایف خدمتکار تمیز نگه داشتن منزل و بخش های مختلف آن شامل اتاق ها و پنجره های خانه می باشد شستن فرش یا موکت جزو وظایف خدمتکار منزل محسوب نمی شود. نظافت سرویس بهداشتی و حمام همچنین نظافت آشپزخانه و داخل کابینت ها و ظروف نیز از وظایف خدمتکار شخصی استخدام شده می باشد.

رسیدگی به کودکان و سالمندان

یکی از وظایف خدمتکار منزل آن است که به کودکان و سالمندان موجود در خانه رسیدگی کرده و نیاز های عمومی آنها را برطرف نماید. البته نیازهایی مانند مربی کودک در منزل یا نگهداری سالمند بیمار از حیطه کار او خارج است و لازم است نیروی دیگری را برای این منظور استخدام نمایید. رسیدگی های عمومی به سالمندان و کو.دکان نیز اگر جزو احتیاجات شما برای استخدام خدمتکار شخصی می باشد باید در قرارداد ذکر شود تا نیروی خدمتکار منزل به خوبی به وظایف خود آگاهی داشته باشد.

پذیرایی از مهمان ها

نیرو خدمتکار شخصی موظف است در زمان مهمانی ها و دورهمی از تمامی مهمانان به خوبی پذیرایی کند. هم نیروی خدمتکاری که به صورت شبانه روزی فعالیت می کند موظف است پذیرایی از مهمان ها را انجام دهد و هم می توان برای مهمانی های بزرگ یک خدمتکار منزل را به صورت پاره وقت و فقط به عنوان خدمتکار منزل برای مهمانی ها استخدام نمود.

استخدام خدمتکار شبانه روزی و پاره وقت

ساعت کاری خدمتکار منزل در تهران برای انجام خدمات امور منزل و آشپزخانه بستگی به نوع قرارداد و نیاز شما دارد. بعضی از افراد نیاز به کسی را دارند که از صبح تا بعد از ظهر امور منزل را انجام دهد و بعضی از افراد نیاز به یک نفر به صورت شبانه روزی در منزلشان دارند. در هر دو صورت می توانید استخدام خدمتکار منزل شبانه روزی یا نیمه وقت خود را از طریق آچارتمان انجام دهید. اما لازم است در مورد هر دو نوع قرار داد تمامی نیازهای خود را در میان بگذارید.

استخدام خدمتکار منزل خانم در تهران

عموما استخدام خدمتکار منزل خانم در تهران برای انجام کارهای سبک‌تر مانند آشپزی، نظافت منزل، انجام خرید های ضروری خانه و گردگیری خانه انجام می‌شود. به طور کلی اگر نیاز به شخصی برای گذراندن امور منزل خود را دارید می توانید از نیروی خانم استفاده کنید. 

استخدام خدمتکار آقا 

عموما برای انجام کارهای منزل که اندکی سنگین تر است از خدمتکار آقا استفاده می کنند اموری مانند سرایداری خانه و نگهبانی، رانندگی و به صورت کلی انجام امور بیرون از خانه بر عهده خدمتکار آقا می باشد.

کوتاه در مورد استخدام خدمتکار شخصی
✔ نوع خدمات  شبانه روزی – پاره وقت 
✔ نیروی خدمتکار خانم 
✔ قرار دادیک ساله
✔ انجام خدمات در مناطق 4 گانه شهر تهران
انجام امور منزل و آشپزی
خدمات امور منزل

استخدام خدمتکار در تهران با آچارتمان

اطلاعات تماس شعبات شرکت خدمات امور منزل

02144831700

02144831500

فرم درخواست آنلاین انجام امور منزل

نحوه درخواست خدمتکار شخصی از آچارتمان

برای ثبت درخواست خدمات در آچارتمان کافیست سه مرحله زیر را انجام دهید:

درخواست تلفنی:
02144831500
02144831700

شرکت اعزام کننده خدمتکار منزل خانم و اقا چه تعهداتی نسبت به مشتری دارد؟

این شرکت ها موظفند از امن بودن پرسنل، پرستاران و همراه بیمار خود مطمئن شوند تا امنیت را برای مشتریان خود ایجاد کنند.

شرکت خدماتی امور منزل موظف است اگر نارضایتی در مورد خدمات خدمتکار در منزل به وجود آمد او را سریعا با نیروی دیگری جایگزین کند.

این شرکت موظف است در صورت غیب بدون دلیل خدمتکار پاسخگوی مشتریان خود باشد. و سریعا یکی را جایگزین شخص قبلی نماید.

مشتری چه تعهداتی بعد از استخدام خدمتکار شخصی دارد؟

مشتریان نیز در طول قرار داد استخدام خدمتکار شخصی لازم است متعهد شوند که امنیت خدمتکار به طور کامل برقرار شود و هیچ آسیبی به او رسانده نشود.

مشتری لازم است پیش از قرار داد تمام نیازهای خود را برای خدمتکار اقا یا خانم بازگو کند.

همچنین یکی از وظایف مشتری در قبال نیروی کار آن است که سر روز مقرر هزینه خدمات را پرداخت نماید.

همانطور که مشتری بعد از استخدام خدمتکار خانم تمام وقت انتظار حضور به موقع او را دارد خودش نیز باید به موقع برای حضور خدمتکار پاره وقت حاظر باشد.

شرایط زندگی برای خدمتکار شبانه روزی باید به طور مناسبی فراهم شده باشد.

اگر از نیروی خدمتکار منزل خانم استفاده می کنید حتما در زمان حضور وی در خانه توجه کنید که یک خانم دیگر در خانه حضور داشته باشد.

مناطق ارائه خدمات استخدام خدمتکار شخصی تهران :

شرکت آچارتمان تمامی مناطق تهران بزرگ را تحت پوشش خدمات خود قرار داده است و در هر منطقه ای که حضور دارید برای استخدام خدمتکار خانه در غرب تهران – شرق تهرن – شمال تهران – جنوب و مرکز به صورت تمام وقت یا نیمه وقت، آقا یا خانم می توانید با ما تماس بگیرد.

 

 

سوالات متداول

تهیه غذا 

انجام امور منزل

رسیدگی به کودکان و سالمندان 

پذیرایی از مهمان ها 

ساعت کاری نیروی خدامت امور منزل و آشپزخانه بستگی به نوع قرارداد و نیاز شما دارد. بعضی از افراد نیاز به کسی را دارند که از صبح تا بعد از ظهر امور منزل را انجام دهد و بعضی از افراد نیاز به یک نفر به صورت شبانه روزی در منزلشان دارند. 

4 دیدگاه دربارهٔ «خدمتکار منزل»

  1. سلام وقتتون بخیر من نیاز به استخدام خدمتکار منزل خانم در تهران دارم شرکت شما میتونه این خدمات رو به من بده؟ ممنون میشم پاسخم رو بدید

    1. درود بر شما روزتون بخیر باشه برای استخدام خدمتکار شخصی تهران به صورت شبانه روزی یا نیمه وقت لازمه که فرم ابتدای صفحه رو پر کنید تا کارشناسان مجموعه با شما تماس بگیرند.

  2. برای درخواست خدمتکار منزل شهرک غرب باید چه مراحلی باید طی کنم؟ یک بار تماس گرفتم با شماره ای که گذاشتین اشغال بود ممنون مییشم رسیدگی کنید.

    1. درود بر شما بابت موضوع پیش امده عذر خواهی می کنم اگر لطف کنید و یک بار دیگه تماس بگیرید با شماره هایی که قرار داده شده ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالا بروید