لکه قهوه روی لباس

نحوه از بین بردن لکه قهوه روی لباس در خانه ( آبلیمو + نمک … )

یکی از لکه های سرسخت که روی هر سطح و پارچه ای امکان بروز آن وجود دارد، لکه قهوه می‌باشد، که در حال حاضر روش های خانگی مختلف و رایجی وجود دارد، که شما به کمک بهره گیری از این روش ها به راحتی در منزل می‌توانید حتی سرسخت ترین لکه قهوه ایجاد شده روی لباس خود را به راحتی پاک کنید.

پاک کردن لکه قهوه از روی لباس در منزل شامل مراحل پیچیده ای نیست و فقط کافی است مراحل پاک کردن این لکه را به صورت پله ای طی کنید تا با کمترین هزینه در منزل هر نوع لکه قهوه ای را پاک کنید به کمک روش های خانگی ذیل به راحتی می‌توانید هر نوع لکه قهوه را از روی لباس خود پاک کنید و لباس خود را مثل روز اول بدون نقص و پاکیزه کنید، تمیز کردن لباس هایی که دچار لکه قهوه شده اند، به کمک این روش های خانگی کاملا قطعی و ۱۰۰ درصدی می‌باشد.

 

10 روش از بین بردن لکه قهوه روی لباس

قهوه یکی از نوشیدنی های محبوب جهانی است، که به همین علت لباس های شما بیشتر در معرض لک شدن توسط قهوه قرار دارند چون هنگام میل کردن این نوشیدنی امکان ایجاد لکه قهوه روی لباس شما یک امر طبیعی و اجتناب ناپذیر می‌باشد و شما به عنوان یک فردی که با این لکه روی لباس خود مواجه شده‌اید باید در زمان مناسب عملکرد درستی را از خود نشان دهید تا با گذشت زمان لکه قهوه به بافت های داخلی پارچه لباس نفوذ نکند. چون در غیر این صورت امکان پاک کردن کامل لکه از روی لباس شما کاهش می‌یابد.

پاک کردن لکه قهوه از روی لباس به کمک روش های خانگی کاملا امکان پذیر می‌باشد و برخلاف باورهای عمومی به نسبت سایر روش های دیگر به هیچ عنوان هزینه بالایی نداشته و در منزل به کمک مواد مختلف موجود می‌توانید با هر نوع لکه قهوه ایجاد شده روی لباس خود برای همیشه خداحافظی کنید.

این روش ها کاملا تضمین شده هستند و بهترین نتیجه را به همراه دارند و شما برای بهره مندی هرچه بیشتر از این روش های خانگی باید مراحل را به صورت صحیح و درست طی کنید. اگر برای انجام این کارهای نظافتی در منزل نیاز به کمک دارید می توانید از یک شرکت خدمات نظافتی خوب در تهران درخواست نیروی خدمتکار کنید. پاك كردن لكه قهوه از روي لباس به کمک روش های زیر آسان و سریع است و برای شروع تمیز کردن این لکه فقط اقدام به موقع شما کافی است.

 

از بین بردن لکه قهوه روی لباس

 

  1. پاک کردن لکه قهوه از روی لباس به کمک آب و صابون

یکی از روش های حقیقی و واقعی جهت پاک کردن هر نوع لکه ای که بر اثر قهوه ایجاد شده است آب و صابون می‌باشد، البته در این روش استفاده از پودر صابون نیز بسیار توصیه می‌شود چون خاصیت پاک کنندگی بسیار بالایی دارد برای شروع کار ابتدا قبل از شستن محل مورد نظر به نسبت ۱ به ۴ آب و صابون را با یکدیگر ترکیب کنید، البته برای پاکیزگی بیشتر توصیه می‌شود مقداری گلاب نیز به این ترکیب اضافه کنید در مرحله بعدی این ترکیب را روی لکه به صورت کامل بریزید و سپس اجازه دهید به بافت های داخلی پارچه نفوذ کند.

نکته: به هیچ وجه بلافاصله پس از ریختن ترکیب اقدام به شستشوی آن نکنید، چون در لحظات اول این ترکیب به بافت لکه نفوذ پیدا نکرده است سپس بعد از ۲۰ الی ۳۰ دقیقه محل مورد نظر را ابتدا با آب گرم بشویید و سپس دوباره این مراحل را طی کنید تا هیچ گونه اثری از لکه باقی نماند این کار را تا ۳ بار برای لکه های سرسخت می‌توانید استفاده کنید و در نهایت بعد از پایان شستو به کمک آب سرد لباس خود را آبکشی کنید این روش برای هر نوع لباس و پارچه ای مناسب می‌باشد، چون ترکیبات به کار رفته در صابون و گلاب به هیچ عنوان حتی کمترین میزان آسیب را به لباس شما وارد نمی‌کنند.

 

  2. پاک کردن لکه قهوه با سرکه سفید

یکی از پاک کننده های قوی و خانگی در منزل سرکه سفید می‌باشد چون حاوی مقدار زیادی اسید طبیعی و ارگانیک می‌باشد که به راحتی به عمق مولکول های هر نوع لکه ای نفوذ می‌کند و به راحتی آن را از بین می‌برد برای شروع شما باید محل مورد نظر را اگر خیس است اجازه دهید خشک شود و سپس روی آن سرکه سفید بریزید.

البته میزان سرکه ای که شما روی لکه می‌ریزید به اندازه لکه نیز کاملا بستگی دارد سپس اجازه دهید فرآیند شیمیایی پاک کردن لکه توسط سرکه آغاز شود سرکه سفید به تنهایی در کوتاه ترین زمان ممکن می‌تواند این نوع از لکه ها را از بین ببرد.

مدت زمانی که برای قرار گرفتن سرکه سفید روی لکه باید اختصاص دهید ۳۰ الی ۲۵ دقیقه می‌باشد در انتها پس از جذب شدن تمام سرکه ها باید فرآیند شستشو را آغاز کنید در این مرحله مقدار قابل توجهی از لکه چون با سرکه ترکیب شده است.

هنگام شستشو با آب گرم از بین می‌رود و سپس شما برای شستشوی ۱۰۰ درصدی می‌توانید محل مورد نظر را با هر نوع شوینده ای دیگری نیز بشویید سرکه سفید علاوه بر خاصیت شویندگی، قدرت لکه بری کاملا بالایی نیز دارد.

 

پاک کردن لکه قهوه از روی لباس

 

  3. پاک کردن لکه قهوه روی لباس با سفید کننده

یکی از مواد شوینده پاک کننده و گندزدا محبوب بازاری سفید کننده می‌باشد که به نسبت سایر نمونه های تولید و عرضه شده به بازار قدرت پاک کنندگی و لکه بری فوق العاده بالایی دارد و حتی برای از بین بردن لکه چربی کهنه روی لباس نیز استفاده می شود البته بهره گیری از این ماده شوینده برای پاک کردن لکه قهوه روی لباس کمی به دقت بیشتری احتیاج دارد و شما قبل از استفاده از این روش باید جنس و نوع پارچه خود را بررسی کنید چون برخی از پارچه های به کار رفته در لباس با سفید کننده واکنش شیمیایی ایجاد می‌کنند و در نتیجه لباس شما دچار رنگ پریدگی می‌شود حتما قبل از بهره گیری از این روش به این نکات توجه کنید.

 • برای شروع کار حتما از دستکش استفاده کنید، تا دچار حساسیت نشوید سپس به اندازه یک قاشق غذاخوری سفید کننده را روی لکه بریزید.
 • سپس اجازه دهید، سفید کننده فرآیند پاک کنندگی خود را آغاز کند مدت زمان لازم برای قرار گرفتن سفید کننده روی لکه فقط ۵ الی ۱۰ دقیقه می‌باشد.
 • در مرحله بعدی بلافاصله به کمک آب گرم و مقداری شوینده دیگر نظیر مایع لباسشویی فرآیند شستشو را تکمیل کنید.
 • در نهایت آب کشی با آب سرد و اتوکشی را فراموش نکنید و در انتها لباس شما مثل روز اول می‌شود.

 

برای دریافت خدمات نظافت راه پله مرکز تهران با پشتیبانان ما در آچارتمان تماس بگیرید.

درخواست تلفنی:
02144831500
02144831700

 

  4. پاک کردن لکه با جوش شیرین

جوش شیرین یکی از پاک کننده های قوی خانگی که در ترمیم لکه وایتکس و همچنین در تمیز کردن پشت قابلمه از آن استفاده می‌شود و به راحتی می‌تواند در فرآیند پاک کردن لکه های ایجاد شده در اثر قهوه به شما کمک کند، جوش شیرین می‌باشد این ماده خاصیت اسیدی و شیمیایی بسیار بالایی داشته و در نابودی لکه ها به شما کمک شایانی می‌کند.

 1. ابتدا جوش شیرین را در یک ظرف جداگانه ریخته و سپس آن را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید.
 2. سپس این ترکیب را بلافاصله روی لکه قهوه ریخته و اجازه دهید مولکول های لکه ها را از بین ببرد ۱۰ الی ۲۰ دقیقه مدت زمان جهت قرار گرفتن این ترکیب روی لکه کافی می‌باشد.
 3. سپس به راحتی به کمک آب گرم و یک دستمال تمیز به صورت رفت و برگشتی می توانید لکه را از بین ببرید.

 

 

  5. از بین بردن لکه قهوه روی لباس با نمک

این ماده به راحتی می‌تواند به عمق هر لکه ای نفوذ کرده و به طور کامل آن را از بین ببرد البته نمک خاصیت ضد میکروبی نیز دارد که باعث گندزدایی لباس های شما نیز می‌شود.

 • برای شروع کار حتما نمک را با مقداری ماده شوینده و سس مایونز ترکیب کنید این ترکیب ۳ گانه دارای ویژگی های منحصر به فردی جهت پاک کردن لکه می‌باشد.
 • سپس این ترکیب جادویی را روی لکه ریخته و ۳۰ دقیقه صبر کنید.
 • در ادامه شما مشاهده خواهید کرد، که لکه قهوه روی لباس به راحتی پاک می‌شود و لباس شما مثل روز اول درخشان و پاکیزه می‌شود.
 • در انتهای برای پاکیزگی بیشتر می‌توانید لباس خود را جلوی نور آفتاب پهن کنید.

 

پاک کردن لکه قهوه لباس

 

  6. پاک کردن لکه با آبلیمو

از دیگر اسیدهای خانگی و ضعیف شده جهت به کارگیری و شستشوی تکمیلی در منزل آبلیمو می‌باشد شما برای شروع این کار ابتدا محل مورد نظر را با آب گرم خیس کنید و سپس لباس خود را آغشته به آبلیمو کنید این ماده بلافاصله فرآیند شستشو را آغاز کرده و در انتها بعد از ۲۰ دقیقه شاهد نتایج شگفت انگیز خواهید بود. آبکشی با آب گرم برای از بین بردن هر چه بیشتر این گونه لکه ها بسیار توصیه می‌شود. این اسید خانگی یک روش پاک کردن نقره نیز می باشد که در مقالات دیگر به آن اشاره شده است.

 

  7. پاک كردن لكه قهوه از روي لباس با خمیر دندان

این ماده شیمیایی نیز دارای ترکیبات مختلفی است که علاوه بر حفظ بافت پارچه می‌تواند هر نوع لکه ای را به صورت فوری و آسان از بین ببرد.

 • در مرحله اول به اندازه دو بند انگشت روی لکه خمیر دندان بریزید.
 • در مرحله بعدی به کمک یک مسواک خمیر دندان را روی لکه به صورت رفت و برگشتی بکشید تا کاملا به لکه نفوذ پیدا کنید این کار را حدود ۵ دقیقه ادامه دهید و سپس روی لکه آب گرم ریخته و دوباره تکرار کنید.
 • پس از چند دقیقه متوجه می‌شوید که لکه به طور کامل از بین رفته و هیچ گونه آثاری از آن باقی نمانده است.

 

  8. از بین بردن لکه با گلیسرین

این ماده نیز در رده پاک کننده ها قوی و سریع خانگی قرار دارد و به شما در پاکیزگی هر چه بیشتر کمک می‌کند برای شروع کار شما باید به مقدار ۲ قاشق غذاخوری گلیسرین را روی لکه ریخته البته اگر اندازه لکه بزرگ تر باشد به مقدار گلیسرین بیشتری احتیاج دارید سپس باید به مدت ۲۵ دقیقه صبر کنید و در انتها به کمک شوینده و آب گرم لکه شما به راحتی قابل پاک کردن می‌باشد علت این مسئله خاصیت روان کنندگی مولکول های لکه قهوه به کمک گلیسیرین می‌باشد.

 

پاك كردن قهوه از روي لباس

 

 

  9. از بین بردن لکه قهوه با استفاده از پودر بچه

شاید در ابتدا بهره گیری از این روش برای پاک کردن لکه قهوه از روی لباس کمی خنده دار باشد در صورتی که این روش کاملا تضمینی است و حتی آسیبی به بافت پارچه وارد نمی‌کند. نکته طلایی پاک کردن لکه قهوه به کمک این روش خشک بودن سطح لباس می‌باشد چون فقط باید قسمت لکه شده را به صورت جزئی خیس کنید و سپس پودر بچه را در محل مورد نظر بریزید و بعد از ۱۰ دقیقه به راحتی به کمک هر نوع ماده شوینده ای خصوصا پودرهای ماشین لباسشویی که خاصیت پاک کنندگی بسیار بالایی دارند می‌توانید لکه ایجاد شده را کاملا نابود کنید.

 

  10. از بین بردن لکه قهوه با مایع ظرفشویی

ترکیبات مایع ظرفشویی به گونه ای است که به طور طبیعی خاصیت پاک کنندگی دارد و برای از بین بردن لکه قهوه روی لباس نیز کاملا موثر می‌باشد.

 • برای شروع شما باید مقدار قابل توجهی از مایع ظرفشویی را روی لکه ریخته و سپس اجازه استراحت به او بدهید تا کاملا جذب شود.
 • در مرحله بعدی به کمک یک دستمال تمیز و حتی به صورت دستی با استفاده از آب گرم روی لکه قهوه را به همراه مایع ظرفشویی ماساژ دهید.
 • بعد از چند دقیقه شاهد محو شدن لکه خواهید بود.

 

به بالا بروید